Fuengirola – pogoda

 

Fuengirola – miasto słońca i gwarantowanej pogody na Costa del Sol

Pogoda we Fuengiroli nie różni się znacząco od aury jaka występuje na Costa del Sol. Długie i suche lata w których średnia temperatura znacznie przekracza 30 stopni oraz ponad 300 słonecznych dni w roku przyciągają co roku miliony turystów czyniąc południe Hiszpanii kierunkiem najbardziej popularnym, również wśród Polaków.

 

Fuengirola – pogoda latem, wakacyjny subtropikalny raj Costa del Sol

Największa ilość godzin słonecznych przypada oczywiście na szczyt sezonu turystycznego, od czerwca do września na Costa del Sol trwa prawdziwe tropikalne lato. Słońce wschodzi później niż w Polsce, bo około 7, lecz piękne zachody słońca obserwować możemy grubo po godzinie 21. Piekące słońce jest już od 9 rano i wówczas plaże zapełniają się po brzegi. Zimne noce zaczynają się pod koniec października, różnica między temperaturą w ciągu dnia a nocą jest duża. W ciągu dnia letnia garderoba zamienia się wieczorem na ciepłe swetry i kurtki. W miesiącach sierpień i wrzesień woda w Morzu Śródziemnym jest najcieplejsza, przekracza 20 stopni. Lato jest oczywiście najczęściej wybieranym okresem na urlop ze względu na prażące słońce, ciepłą wodę w kąpieliskach oraz dostępność do atrakcji w regionie.

 

Fuengirola – pogoda wiosną i jesienią, najlepszy okres na zwiedzanie Andaluzji

 

Największą popularnością wśród osób preferujących aktywny wypoczynek będzie cieszył się okres wiosenno-jesienny. Upały już lub jeszcze nie doskwierają, ale pogoda jest na tyle ciepła i rześka, że idealnie nadaje się na zwiedzanie, trekking, surfing czy górskie wspinaczki. Maj, podobnie jak w Polsce jest miesiącem gdzie wszystko kwitnie i pachnie szczególnie jaśminem i drzewkami pomarańczowymi. W maju w Fuengiroli odbywa się coroczny festiwal wielokulturowości Feria Internacional de los Pueblos który jest niezwykle barwnym wydarzeniem muzycznym, kulturalnym i gastronomicznym.

Fuengirola – pogoda zimą, Bożonarodzeniowa i Noworoczna aura

Zimy na Costa del Sol nie należą do najcieplejszych. Średnia temperatura zimą oscyluje między 10 i 15 stopni. Temperatury nigdy nie spadają poniżej zera. Nadmorskie położenie Fuengiroli daje o sobie znać najbardziej dokuczliwie właśnie zimą kiedy wilgotność powietrza gwałtownie wzrasta. Jeśli na Costa del Sol zdarzają się opady deszczu to właśnie między późnym listopadem a początkiem lutego. Chłodne, czasem porywiste zimowe wiatry nie służą spacerom czy aktywnemu wypoczynkowi do jakiego zwykli są mieszkańcy Fuengiroli.

Fuengirola – gwarancja udanego urlopu, piękna pogoda cały rok

To właśnie pogoda we Fuengiroli decyduje o atrakcyjności tego miasta. Piękna pogoda w Fuengiroli utrzymuje się od końca marca do października. Za symboliczny początek lata na Costa del Sol uważa się 24 czerwca każdego roku. Wtedy to nadchodzi święto San Juan, które również we Fuengiroli jest hucznie obchodzone. Feria San Juan to skakanie przez ognisko, chodzenie przez rozżarzony węgiel i oczywiście fajerwerki do samego rana. W ten sposób każdego roku mieszkańcy Fuengiroli świętują początek upalnego kontynentalnego lata. Idealna pogoda na lenistwo na rozżarzonych słońcem plażach to zawsze lipiec i sierpień. Z kolei kwiecień i maj to najlepszy okres na zwiedzanie i wycieczki fakultatywne po hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol i regionie Andaluzja.

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen
16
luty
17
marzec
19
kwiecien
20
maj
23
czerwiec
27
lipiec
29
sierpień
29
wrzesień
28
październik
23
listopad
19
grudzień
17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen
7
luty
8
marzec
9
kwiecien
11
maj
13
czerwiec
17
lipiec
20
sierpień
21
wrzesień
18
październik
14
listopad
11
grudzień
9
Temperatura wody [°C]:
styczen
15
luty
14
marzec
15
kwiecien
16
maj
18
czerwiec
20
lipiec
23
sierpień
24
wrzesień
23
październik
20
listopad
18
grudzień
16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen
6
luty
7
marzec
6
kwiecien
8
maj
10
czerwiec
12
lipiec
11
sierpień
11
wrzesień
11
październik
7
listopad
6
grudzień
5