Wydarzenia

 

Fuengirola – Feria Internacional de los Peblos, wielkie majowe międzykulturalne wydarzenie 

Feria Internacional de los Pueblos to wydarzenie, które odbywa się co roku w maju w miejscowości Fuengirola, w prowincji Malaga. Feria jest jedną z ważniejszych przygód kulturalnych i gastronomicznych na Costa del Sol. Inicjatywa stworzona została w 1994 roku z myślą o rozpowszechnianiu zwyczajów, folkloru, gastronomii i kultury między obywatelami różnych narodowości, będącymi mieszkańcami Fuengiroli. Przedstawiciele ponad 30 państw Europy, Ameryki Łacińskiej i innych egzotycznych mają swoje stoiska, które są ich wizytówką.

Tradycyjne stroje, muzyka, taniec, kuchnia oraz zwyczaje to to, czym dzielą się między sobą wszystkie kraje będące uczestnikami Ferii de los Pueblos. Festiwal jest niezwykle barwny. Podczas kilku dni odbywają się parady, pokazy i koncerty. Dla dzieci atrakcją jest park rozrywki z karuzelami, watą cukrową i klaunami. Ferii Internacional de Fuengirola przyćmiewa idea aby „przejść przez świat w ciągu pięciu dni”. Fuengirola to nie tylko kurort turystyczny na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol ale także miasto multikulturalizmu i tolerancji. Stąd właśnie powstała koncepcja Ferii Internacional de los Pueblos, wydarzenia, które z roku na rok zyskuje splendoru i prestiżu.

W 2019 roku Feria w Fuengiroli odbyła się po raz 25 i krajami które wzięły udział po raz pierwszy w tym wydarzeniu były Kanada i Estonia. Święto o charakterze ludowym zaczyna się barwną paradą ze wszystkimi jej uczestnikami. Parada rozpoczyna się na głównym placu Fuengiroli, Plaza de España i kończy na terenie targowym przy Calle Recinto Ferial. Mało jakie wydarzenia odbywające się na Costa del Sol przyciągają tylu widzów. Będąc w maju na urlopie w mieście Fuengirola lub okolicach Malagi, warto wziąć w nim udział.

Adres: Calle Recinto Ferial s/n, 29640 Fuengirola (Malaga)

Godziny otwarcia: od 13:00 do 4:00
Wstęp: wolny, płacimy za atrakcje i jedzenie.