Wycieczki fakultatywne

Gdzie pojechać i co zobaczyć w okolicy będąc na wakacjach w Fuengiroli? Miejsc jest wiele. Główne atrakcje, oddalone o kilkaset kilometrów, znajdują się oczywiście w dużych miastach jak Sewilla, Kordoba, Malaga czy Granada. Białe andaluzyjskie wioski często pomijane są w planowaniu wycieczek fakultatywnych lub zwiedzaniu objazdowym Andaluzji. Najpopularniejsze wycieczki fakultatywne to oprócz wyżej wspomnianych miast są realizowane do: Caminito del Rey, Gibraltar, Ronda, Frigiliana oraz Mijas.

 

Wycieczki fakultatywne z Fuengiroli po Costa del Sol i Andaluzji – propozycje bliższych tras

Wycieczka z Fuengiroli do Malagi

Malaga to najbliższe miasto i stolica prowincji w której leży Fuengirola. Jest stolicą słonecznego wybrzeża Costa del Sol. Wycieczka do Malagi to intensywne zwiedzanie przez cały dzień. Malaga jest popularnym kierunkiem weekendowym z Polski z uwagi na dużą ilość bezpośrednich lotów z wszystkich dużych miast jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Największe atrakcje Malagi to Katedra, twierdza Alcazaba wraz z zamkiem Gibralfaro, ruiny Teatru Rzymskiego oraz nowoczesny port. Z Malagi pochodzą malarz Pablo Picasso i aktor Antonio Banderas. W mieście jest ponad 30 muzeów. Z Fuengiroli do Malagi jest 35 km a najszybciej i najtaniej dojedziemy kolejką podmiejską. Dojazd zajmie 1 godzinę.

Wszystko na temat Malagi, historii miasta, wszystkich jej zabytkach, ciekawych wydarzeniach znajdziecie tutaj a gdzie bezpłatnie zaparkować tutaj.

Wycieczka z Fuengiroli do Rondy

Ronda to prawdziwa perła Andaluzji. Miasto położone w górach, do którego dojazd jest spektakularny z dwóch powodów: położenia między dwoma parkami naturalnymi Parque Natural de la Sierra de las Nieves i Parque Natural Sierra de Grazalema oraz tarasów widokowych z których dostrzec można wybrzeże Afryki oraz Skałę Gibraltarską. O Rondzie mówi się, że jest białym andaluzyjskim miasteczkiem. Słynie ze zjawiskowego mostu Puente Nuevo oraz najstarszej areny korridy. Ronda położona jest 90 km od Fuengiroli, przejazd autem zajmie nam 1 godzinę i 30 minut.

Wszystko na temat Rondy i fascynującej historii miasta będącego jednym z najstarszych w całej Hiszpanii, znajdziecie tutaj.

Wycieczka z Fuengiroli do Benalmadeny

Benalmadena to kurort turystyczny Costa del Sol leżący w sąsiedztwie Fuengiroli. Stara część miasteczka to Benalmadena Pueblo z typowo andaluzyjską białą zabudową i znajduje się nad Benalmadena Costa, w której dominują hotele i apartamentowce na wynajem wakacyjny. W Benalmadenie warto odwiedzić piękny port Puerto Marina, zamek poświęcony Krzysztofowi Kolumbowi – Castillo de Colomares, przejechać się kolejką widokową Teleferico oraz odwiedzić farmę motyli Mariposario. Benalmadena położona jest tuż obok Fuengiroli, a najlepiej skomunikowane są oba miasta kolejką podmiejską. Dojazd zajmie 20 minut.

Co zobaczyć w Benalmadenie oprócz wyżej wymienionych atrakcji, znajdziecie na stronie internetowej w języku polskim tutaj.

Wycieczka z Fuengiroli do Mijas

Mijas to najpopularniejsze białe miasteczko w prowincji Malaga. Symbolem Mijas jest osiołek który dawniej był podstawowym środkiem transportu mieszkańców a aktualnie ośle taksówki są największą atrakcją i służą do przewozu rekreacyjnego turystów. Warto wybrać się tu na wycieczkę nie tylko dla wspaniałych widoków, ale dla kilku nietypowych atrakcji. Pierwszą są wspomniane burro taxi, drugą fabryka czekolady a trzecią wyjątkowe na skalę światową muzeum miniatur. Mijas położone jest zaledwie 6 km od Fuengiroli, przejazd samochodem zajmie nam 10 minut.

Wszystko na temat Mijas, nietypowych atrakcjach miasteczka i co warto zobaczyć , znajdziecie w obszernym przewodniku tutaj. O tanim parkingu w miasteczku tutaj.

Wycieczka z Fuengiroli do Caminito del Rey

Caminito del Rey to największa przyrodnicza atrakcja Andaluzji, której wielkie i oczekiwane otwarcie nastąpiło w 2015 roku. Potocznie nazywana jest Ścieżką Króla, gdyż jako pierwszy szlak przeszedł król Hiszpanii Alfonso XIII. Położona w wąwozie skalnym na terenie parku narodowego Desfiladero de los Gaitanes w prowincji Malaga. Z Fuengiroli do Caminito del Rey jest około 60 km i dojedziemy samochodem w niecałą godzinę. Spacer na wysokości ponad 100 metrów po kładce przyklejonej do wąwozu jest niesamowitym przeżyciem.

Wszystko na temat Caminito del Rey, historia, trasa szlaku, jak kupić bilety, przydatne informacje, dojazd i parkowanie znajdziecie tutaj.

marbella co zobaczyćWycieczka z Fuengiroli do Marbelli

Marbella to najbardziej znany na świecie kurort wakacyjny Costa del Sol na południu Hiszpanii. Na Golden Mile, czyli Mila de Oro swoje wille mają najbardziej zamożni i znani celebryci, ludzie z show biznesu oraz politycy. Marbella to miasto luksusu wkomponowanego w andaluzyjski styl. Marbella to przede wszystkim piękne plaże oraz stara i kolorowa starówka, Centro Historico. W Marbelli i jej luksusowych centrach handlowych warto pokusić się o drobne zakupy. Z Fuengiroli do Marbelli jest około 30 km i dojedziemy samochodem do 30 minut.

Wszystko na temat Marbelli, wyjątkowych atrakcji i rozrywek, jak najlepsze pola golfowe Costa del Sol i Hiszpanii czy tor rajdowy Ascari znajdziecie tutaj.

co zobaczyć w EsteponaWycieczka z Fuengiroli do Estepony

Estepona to kurort wakacyjny Costa del Sol na południu Hiszpanii i jedno z najbardziej instagramowych miasteczek w Andaluzji. Estepona to najlepszy wakacyjny kierunek na Costa del Sol. Jest tu wszystko czego potrzebuje turysta: świetne hotele, smaczne i świeże śródziemnomorskie jedzenie, kolorowe i urocze uliczki, zabytki oraz kilometry piaszczystych plaż. W Esteponie warto zobaczyć Orchidarium, Selwo Aventura oraz przejść się szlakiem Ruta de Murales oraz Ruta de Poesia. Z Fuengiroli do Estepony jest około 60 km i dojedziemy samochodem w 45 minut.

Wszystko na temat Estepony, jednego z najpiękniejszych i magicznie ukwieconych białych miasteczek na Costa del Sol znajdziecie tutaj.

Wycieczka z Fuengiroli do Nerja

Nerja to wspaniała wypoczynkowa miejscowość Costa del Sol na południu Hiszpanii i jedna z destynacji wycieczek fakultatywnych po Andaluzji. Nerja położona jest tuż obok Parku Narodowego Sierras de Tejeda, Almijara y Alhama. Słynie z pięknego klifowego wybrzeża i urokliwych zatoczek z plażami z turkusową wodą które pokochają amatorzy wszelkich sportów wodnych. Oprócz plaż warto tu przyjechać do jaskiń Cuevas de Nerja, tarasu Balcon de Europa oraz wyjątkowego klimatu i slow life. Z Fuengiroli do Nerja jest około 90 km i dojedziemy autem w 1 godzinę.

Więcej na temat białego miasteczka Nerja i jego atrakcji przeczytać można w przewodniku po największych atrakcjach w Andaluzji tutaj.

 

Wycieczki fakultatywne z Fuengiroli po Costa del Sol i Andaluzji – propozycje dalszych tras

Wycieczka z Fuengiroli do Sewilli

Sewilla to stolica prowincji Andaluzja i jedno z najbardziej barwnych miast w całej Hiszpanii. To miasto z duszą, pełne zapachów kwitnących pomarańczy oraz smażonych owoców morza wydobywających się klimatycznych restauracji. Warto tu przyjechać nie tylko na jednodniową wycieczkę ale zostać na dłużej. Atrakcji turystycznych i zabytków w Sewilli w bród. Największy to Katedra wraz z Giraldą. Zwiedzić warto pałace Real Alcazar i Casa de Pilatos, arenę walk byków Plaza de Toros, przespacerować się po Barrio de Santa Cruz i pójść na Plac Hiszpański posłuchać flamenko. Z Fuengiroli do miasta Sewilla jest około 230 km i dojedziemy autem w ponad 2 i pół godziny.

Więcej na temat Sewilli, jej topowych atrakcji przeczytać można w przewodniku po największych atrakcjach w Andaluzji tutaj. Na temat dojazdu i parkowania tutaj.

Wycieczka z Fuengiroli do Kordoby

Kordoba to w okresie wczesnego średniowiecza największe miasto Europy i prawdopodobnie na świecie. To jedyne miejsce w aktualnej Andaluzji gdzie było kilkaset meczetów a wpływy muzułmańskie widać do dziś, dlatego miastu bliżej do arabskich korzeni niż europejskich. W Kordobie zobaczyć trzeba Mezquitę, która jest katedro-meczetem, most rzymski Puente Romano z twierdzą Torre de la Calahora, dzielnicę żydowską Juderię oraz słynne ukwiecone patios szczególnie piękne podczas majowego święta Feria de los Patios. Z Fuengiroli do miasta Kordoba jest 190 km i dojedziemy samochodem w 2 godziny.

Więcej na temat Kordoby, jej atrakcji przeczytać można w przewodniku po największych atrakcjach w Andaluzji tutaj. Na temat dojazdu i parkowania tutaj.

Wycieczka z Fuengiroli do Granady

Granada to miasto, które może poszczycić się największym i najczęściej odwiedzanym zabytkiem w całej Andaluzji, pałacem Alhambra. Co roku kilka milionów turystów z całego świata, także dalekich Chin czy Stanów Zjednoczonych odwiedza zespół pałacowy przepięknie położony u podnóża gór Sierra Nevada. Zwiedzanie całości zajmuje dobrych kilka godzin. Najciekawsze miejsca to Alcazaba, Palacio de Carlos V, Pałac Nasrydów ze słynnym Patio de los Leones oraz ogrody Generalife. Z Fuengiroli do miasta Granada jest 150 km i dojedziemy samochodem w 1 i pół godziny.

Więcej na temat Granady i jej największej atrakcji Alhambry przeczytać można w przewodniku w języku polskim tutaj. Na temat zakupu biletów, którego warto dokonać z dużym wyprzedzeniem tutaj a o parkowaniu tutaj.

Wycieczka z Fuengiroli na Gibraltar

Gibraltar to terytorium zamorskie królestwa Wielkiej Brytanii z którym sąsiaduje hiszpański region Andaluzja. Jest to jedna z popularniejszych wycieczek z Costa del Sol. Gibraltar to tak naprawdę skała Upper Rock, na którą wjechać można kolejką Cable Car. Na szczycie rozpościera się piękny widok na zatokę Gibraltarską oraz oddalone o niecałe 20 kilometry wybrzeże Afryki. Atrakcją są żyjące na wolności małpy magoty. Warto tu zwiedzić jaskinię Świętego Michała. Gibraltar to część historii Polski. Przy latarni morskiej na Europa Point stoi pomnik Generała Sikorskiego, który zginął tam w katastrofie lotniczej. Z Fuengiroli na Gibraltar jest ponad 100 km i dojedziemy autem w 1 i pół godziny.

Więcej na temat Gibraltaru i tego co można tam zobaczyć, przeczytać można w przewodniku w języku polskim tutaj. Na temat dojazdu i parkingów tutaj.