Wynajem aut Fuengirola

 

Fuengirola – wynajem aut, przewodnik

Przy wynajmie auta we Fuengiroli oraz innych miastach na Costa del Sol czy Hiszpanii należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Niezależnie od miejsca gdzie wynajmujemy samochód zawsze ważna jest reputacja wypożyczalni oraz warunki wynajmu. Wypożyczalnie często stosują różnego rodzaju sztuczki, które w końcowym rozrachunku mogą nas wiele kosztować. Najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na wynajem auta we Fuengiroli, na Costa del Sol i w Andaluzji to:

Fuengirola – wynajem aut, FAQ czyli często zadawane pytania

Jaką reputację ma firma. Sprawdźmy opinie na forach dyskusyjnych czy bezpośrednio pod witryną internetową danej wypożyczalni aut. Dobre opinie mówią wszystko o firmie, są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji dotyczącej rzetelności wypożyczalni samochodów. Zadowolony klient często wraca oraz poleca firmę innym.

Czy wypożyczalnia pobiera depozyt na karcie kredytowej lub w inny sposób blokuje środki. Udostępnienie karty kredytowej i zablokowanie limitu, często osiągającego 1000 euro, jest możliwością nieuczciwej praktyki w stosunku do klientów. Jeśli mamy możliwość wynajmu auta bez karty kredytowej i depozytu, wybierajmy takie firmy, jest to bowiem sygnał, że unikniemy nierzetelności.

Czy istnieją limity kilometrów. Część wypożyczalni aut stosuje zasadę ograniczonego zasięgu przemieszczania się floty. Warto sprawdzić w warunkach ogólnych czy zapytać, czy jesteśmy ograniczeni limitem kilometrów. Brak wiedzy może nas kosztować i to nie mało, bo za każdy dodatkowy kilometr dostaniemy doliczenie do rachunku.

Czy wypożyczalnia oferuje darmowe dostarczenie do naszego hotelu. Niewiele wypożyczalni aut z tzw. sieciówek dostarcza samochody do hoteli. Najczęściej auto odbieramy w ich siedzibie znajdującej się w pobliżu lotniska i tam mamy obowiązek zwrócić. Wybór innej lokalizacji zwrotu auta niż ta, w której odbieraliśmy związany jest zawsze z dodatkową opłatą wynoszącą kilkadziesiąt euro. Lokalne wypożyczalnie, współpracujące z hotelami oferują serwis dostarczenia i odbioru auta dla klienta. Jest on najczęściej bezpłatny i bardzo komfortowy.

Czy wypożyczalnia oferuje 24 godzinną pomoc drogową. O to warto się zapytać lub nabyć taką wiedzę studiując regulamin wypożyczalni aut. 24 godzinna pomoc drogowa oraz 24 godzinny call center może być pomocny w przypadku kolizji drogowej i wypadku. Obsługa wielojęzyczna, a jeszcze lepiej w języku kraju pochodzenia będzie dla nas komfortem i olbrzymim ułatwieniem.

Czy możemy zabrać auto na Gibraltar. Jeśli planujemy przekroczyć hiszpańską granicę, należy poinformować o tym fakcie wypożyczalnię aut. Ukrycie takiego faktu może mieć duże konsekwencje w przypadku potrzeby skorzystania z pomocy drogowej. Assistance może nie obejmować np. terytorium Gibraltaru lub terytorium poza prowincją Andaluzja.

Jak jest rozliczana benzyna. Praktyk w tej kwestii jest wiele. Wypożyczalnie aut w Andaluzji najczęściej przekażą nam pełen bak, za który przedpłacamy. Koszt benzyny jest dużo wyższy niż gdybyśmy sami auto zatankowali a różnica może przekraczać nawet dwukrotność. Zwracamy auto wówczas puste. Najuczciwszą praktyką jest zasada ile paliwa otrzymujemy, tyle zwracamy.

Odpowiadając sobie na te podstawowe pytania w kwestii wynajmu pojazdu we Fuengiroli, na Costa del Sol i w Andaluzji, możemy zagwarantować sobie minimum spokoju jakie należy nam się na wakacjach.

 

Fuengirola – wynajem aut z bezpłatnym dostarczeniem do hotelu i apartamentu

Będąc na wakacjach w jednym z hoteli lub wynajmując apartament w Fuengiroli warto zwiedzić dalszą okolicę. Wycieczki fakultatywne oferowane przez rezydentów biur podróży czy lokale biura turystyczne są dużo droższą formą zwiedzania Costa del Sol i Andaluzji. Wynajmując samochód w Malaga u Drive, dostarczenie i odbiór jest bezpłatne przy minimalnym okresie trzech dni.

 

Fuengirola – wynajem aut bez karty kredytowej, bez karty debetowej i bez depozytu

Czy wynajmując samochód należy zawsze mieć kartę kredytową? Odpowiedź brzmi, nie. W Fuengiroli jedyną firmą oferującą wynajem aut bez karty kredytowej, bez karty debetowej oraz depozytów jest Malaga u Drive. Większość wypożyczalni zabezpiecza się depozytem na karcie kredytowej klienta. Depozyt służy jako gwarant ściągalności długu klienta wobec firmy w przypadkach: wypadku, złamania regulaminu oraz innych. Jeśli nie chcemy zastawiać grubych depozytów na karcie kredytowej lub mieliśmy złe doświadczenia związane z wynajmem auta z użyciem karty to zawsze starajmy się znaleźć regionalną firmę która oferuje taką usługę.

 

Fuengirola – wynajem aut z polskojęzyczną obsługą

Będąc w Hiszpanii nie jest oczywistym komunikacja w najpopularniejszym języku, angielskim. Hiszpanie słyną z lenistwa, także do nauki języków obcych. Jedynie w miejscach turystyki masowej jak lotniska, hotele należące do sieciówek oraz w wypożyczalniach aut spotkamy się z jako taką obsługą anglojęzyczną. W Fuengiroli serwis na bardzo wysokim poziomie w zakresie wynajmu aut dostarcza Malaga u Drive. Firma prowadzona jest przez Polaków i głównie Polakom serwis jest dedykowany. Cieszy się bardzo dobrą opinią, co można sprawdzić na wielu forach oraz w mediach społecznościowych, już od 2013 roku.